Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

Čo je Štíhla výroba?

Štíhla výroba ušetria náklady, zvýši konkurencieschopnosť

Koľko by vaša firma ušetrila počas jedného roka, ak by mal každý váš zamestnanec denne napríklad 10 minut navyše? Úspora času, produktivita a schopnosť odbavovať zakázky rýchlo a kvalitne patrí medzi faktory, ktoré rozhodujú o celkovej ziskovosti firmy a návratnosti investícií. Práve pre tieto dôvody sa stále viac väčších i menších firiem rozhodlo k zavedeniu princípov štíhlej výroby.

Lean Manufacturing - žiadne plytvanie zdrojmi

Čo znamená štíhla výroba čiže Lean manufacturing? Ide v podstate o zvýšenie výkonnosti firmy prostredníctvom zlepšenia alebo ak chcete optimalizácia pracovných podmienok. Aj keď to znie zložito, nejedná sa o nič iné než o prizpôsobenie pracoviska k hladkému chodu tak, aby žiadny zamestnanec nemusel nič hľadať, zdĺhavo premýšľať o ďalšom postupe alebo napríklad prenášať ťažké veci na väčšie vzdialenosti. To všetko totiž zvyšuje nároky na čas každého pracovníka, a tým pádom aj náklady firmy.

V skratke se dá teda povedať, že štíhla výroba znamená čo najväčší zisk s čo najmenším množstvom zdrojov – ľudských i materiálnych. Navyše vďaka ergonómii "na mieru" významne šetrí zdravie pracovníkov a znižuje chorobnosť.

K štíhlej výrobe patrí aj „štíhly“ nábytok

čo všetkoo je súčásťou pracoviska, ktoré sa riadia princípmi štíhlej výroby? Hladkú prevádzku tu väčšinou zaisťuje celkové alebo čiastočné Lean riešenie. Jeho súčásťou sú najrôznejšie regálové zostavy a pracovný nábytok zostavený napr. z hliníkových profilov, rúrkové systémy a válčekové trate k posúvaniu súčiastok, balíkov atď. Skrátka jedná sa o sústavu, ktorá ušetrí čas a prinesie stabilnú, flexibilnú a štandardizovanú výrobu.

Nábytok poďla princípov štíhlej výroby nájde svoje uplatnenie nielen v priemyselných výrobniach a dielňach, ale aj v kanceláriach, provádzkach, skladoch (tiež tých e-shopových), archívoch alebo lekárskych ordináciách.

Hliníkové profily, rúrkové systémy a válčekové trate

Naše hliníkové profily a rúrkový systém umožňujú vytvoriť v podstate akékoľvek regálové či iné pracovné zostavy do výrobní, dielní alebo napríklad skladov. Takýto systém ponúka hneď trojitú výhodu - optimalizáciu výroby, lepší tok materiálu a vyššiu produktivitu práce. Súčasťou týchto systémov môžu býť tiež válčekové trate, ktoré znížia fyzickú námahu pracovníkov a zaistí rýchlejšie nekomplikovanú prácu bez stresu. V prípade potreby je tiež možné súčasný systém kedykoľvek a akokoľvek modifikovať, pritom bez výraznejších finančných nákladov.

Ako zaviesť štíhlu výrobu do svojej firmy?

Na rozdiel od mýtov, ktoré okolo štíhlej výroby kolujú, nie je potrebné zavádzať razantné zmeny v celej firme naraz. Áno, štíhlu výrobu možno aplikovať plošne, rovnako tak je ale možné premyslieť, ve ktorej časti firmy sa oplatí začať a zaviesť štíhlu výrobu postupne. Ak teda zvažujete zavedenie principov štíhlej výroby vo svojej firme, začnite už dnes. Náš tým vám poskytne komplexné služby - od návrhu riešenia a vizualizácie až po montáž na mieste.


 

PRINCÍPY ŠTÍHLEJ VÝROBY, LEAN MANAGEMENT

Lean je súbor metód riadenia, ktorý je založený na niekoľkých základných princípoch. Primárne ide o snahu celej organizácie trvale sa zlepšovať vo všetkých oblastiach, zotrvať v nastavených zmenách, zamedziť zbytočnému plytvaniu, zvýšiť efektivitu a tým získať dlouhodobú a ekonomicky návratnú investíciu, kedy sa primárne zohľadňuje čo nejlepšie uspokojenie potrieb zákazníka.

V súvislosti s Lean sa zvyčajne používa pojem Lean Management. Ide o zpôsob myslenia, filozofiu, naprieč celou organizáciou, ktorú musí přijať všetky zložky. Lean sa často používá s rôznými prívlastkami, podľa toho na akú oblasť má býť táto metodológia uplatnená.

  • Lean Manufacturinglean_management.jpg (422 KB)
  • Lean Administration
  • Lean Programming
  • Lean Six Sigma
  • Lean Audit
  • atď.

Jedným z najznámejších prístupov je Lean Manufacturing, čiže Štíhla Výroba. Je to metodológie zameraná na odstránenie všetkých druhov plytvanie z procesov výroby, čím sa procesy stávajú rýchlejšími, flexibilnými a schopnými uspokojiť požiadavky zákazníkov.


V oblasti Štíhlej výroby úzko spolupracujeme s týmito významnými výrobcami:

  • maytec-logo.jpg (37 KB)   MayTec GmbH, nemecký výrobca a distribútor hliníkových profilových systémov
  • Trubkový stavebnicový systém Logiform HBL INC., korejský výrobca a distribútor trubkových systémov Trubkový systém LOGIFORM

 

Prečo s nami spolupracovať

KOMPLEXNOSŤ

Navrhujeme a dodávame KOMPLETNE riešenie. Pokryjeme váš projekt od návrhu až po implementáciu. Ponúkame produktové rady vyvinuté k zoštíhleniu a optimalizáciu pracovísk. Doprava, montáž, záručný i pozáručný servis.

Špecialisti v tíme

Preškolený personál a dlhoročné skúsenosti sú zárukou kvalitne odvedenej zákazky. Zodpovieme každý dotaz, všetko vysvetlíme a odporučíme najlepšie riešenie. Vyhotovíme vizualizáciu, vybavíme vás materiálmi.

 

SHOWROOM na 300 m²

Okrem bohatej ponuky Lean produktov vás pozývame zhliadnuť tiež široký sortiment kovového nábytku. V príjemnom prostredí našej vzorkovne sa môžete počas konzultácie osviežiť kávou, čajom či len minerálnou vodou.

LEAN PORADENSTVO

U nás máte možnosť realizovať vaše plány a projekty v spolupráci s odborníkmi a nechať sa inšpirovať. Navštívte náš showroom, budete prekvapení nekonečnými možnosťami a variabilitou našich výrobkov.

+421 918 802796 | info@stihlavyroba.eu