Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

SMED

SMED = Single Minute Exchange of Die. Metoda zkracování časů přetypování výrobních zařízení.

Program rychlých změn (SMED) má za cíl:

  • Získat tu část kapacity stroje, kterou ztrácíme jeho dlouhým přestavováním.
  • Zajistit rychlý přechod z jednoho typu výrobku na druhý, tím umožnit výrobu v malých dávkách. Výroba v malých dávkách nabízí vyšší pružnost a nižší rozpracovanost výroby.

Postup změn vychází z důkladné analýzy seřizování, která se vykonává pozorováním přímo na pracovišti. Radikálního zkracování časů seřízení dosahujeme postupně pomocí změny organizace, standardizací postupu seřízení, trénin¬kem týmu, speciálními pomůckami a technickými úpravami stroje. Metoda SMED je často i součástí programu TPM.

smed.jpg (79 KB)

Prečo s nami spolupracovať

KOMPLEXNOSŤ

Navrhujeme a dodávame KOMPLETNE riešenie. Pokryjeme váš projekt od návrhu až po implementáciu. Ponúkame produktové rady vyvinuté k zoštíhleniu a optimalizáciu pracovísk. Doprava, montáž, záručný i pozáručný servis.

Špecialisti v tíme

Preškolený personál a dlhoročné skúsenosti sú zárukou kvalitne odvedenej zákazky. Zodpovieme každý dotaz, všetko vysvetlíme a odporučíme najlepšie riešenie. Vyhotovíme vizualizáciu, vybavíme vás materiálmi.

 

SHOWROOM na 300 m²

Okrem bohatej ponuky Lean produktov vás pozývame zhliadnuť tiež široký sortiment kovového nábytku. V príjemnom prostredí našej vzorkovne sa môžete počas konzultácie osviežiť kávou, čajom či len minerálnou vodou.

LEAN PORADENSTVO

U nás máte možnosť realizovať vaše plány a projekty v spolupráci s odborníkmi a nechať sa inšpirovať. Navštívte náš showroom, budete prekvapení nekonečnými možnosťami a variabilitou našich výrobkov.

+421 918 802796 | info@stihlavyroba.eu