Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

Pick to Light

Digitálne komponenty Pick to Light sú vyvinuté s cieľom zjednodušiť a zefektívnenie skladových, distribučných a výrobných procesov. Svoje využitie nachádza najmä v automobilovom priemysle a v ďalších odvetviach, do ktorých bežných procesov patrí zásobovanie čiastkovými dodávkami.

Výrobcom komponentov je španielska spoločnosť Pick to Light Systems, ktorá bola v roku 2002 založená ako jediný európsky zástupca japonskej skupiny Aioi Systems zameriavajúce sa na digitalizáciu a zjednodušenie logistických a distribučných procesov. Skupina Aioi Systems, ktorá bola založená v roku 1984 v Tokiu, je v súčasnosti lídrom na ázijskom trhu v oblasti priemyselnej svetelnej signalizácie. Jej digitálne komponenty sú využívané v spoločnostiach vo viac ako 30 krajinách sveta.

Pre čo je systém Pick to Light určený?

Digitálne bezpapierová metóda umožňuje pomocou svetelnej signalizácie efektívne a presné vychystávanie objednávok a triedenie produktov v logistických skladoch. Vďaka priamemu napojeniu svetelných komponentov na systém skladových zásob dochádza k presnému naskladnenia či vyskladnení v reálnom čase. Systém je často využívaný tiež v prostredí e-commerce, v ktorom je kľúčovým faktorom precíznosť a rýchlosť pohybu tovaru.

 

Príklad zo sektoru e-commerce:

Prípadová štúdia Brico Prive (eshop s vybavením do domu, záhrady a dielne):

Prípadová štúdia EBOCA (dodávateľ automatov na občerstvenie, jedlo a pitie):

 

Systém má tiež kontrolnú úlohu pri výrobných procese na montážnych linkách. Po načítaní čiarového kódu, ktorý sa vzťahuje k určitému výrobnému procesu, indikujú svetelné komponenty postupne jednotlivé výrobné kroky. Operátor je vykonávaný výrobným procesom tak, aby precízne dodržal všetky výrobné kroky. Vďaka nadväznosti svetelných komponentov na skladový systém dôjde pri použití určeného počtu súčiastok k ich automatickému vyskladnenie.

 

Pick to Light je obľúbeným nástrojom najmä v automobilovom priemysle. Svoje využitie nachádza najmä pri vychystávaní, ktoré vyžaduje vysokú rýchlosť a presnosť.

Komponenty sú tiež využívané na čiastkových výrobných a montážnych linkách. Vďaka svetelnej vizuálnu indikáciu je operátor intuitívne vykonaný každým výrobným krokom. Flexibilita systému zároveň umožňuje prispôsobenie nastavenia komponentov, kedykoľvek dôjde k zmene vo výrobnom procese.

 

Aké sú výhody systému Pick to Light?

Využitie komponentov Pick to Light má pozitívny vplyv na zvýšenie efektivity a produktivity. Digitalizácia a konektivita skladového a výrobného prostredia umožňuje zamestnancom pracovať, aby bolo nutné zaznamenávať skladové pohyby na papier či do počítača. Vďaka automatickej komunikácii svetelných komponentov so systémom zásob prebieha naskladňovanie a vyskladňovanie automaticky v reálnom čase.

Systém napomáha k zvýšeniu kontroly nad skladovými zásobami, zníženie chybovosti a zníženie nákladov na pracovnú silu.

Výhody:

  • rýchla a jednoduchá inštalácia
  • možnosť rýchleho rozšírenia o ďalšie komponenty, jednoduchá výmena komponentov i pri plnej prevádzke
  • niekoľko radov modelov pre rôzne účely
  • LED dióda svietiaca v niekoľkých farbách umožňuje ľahkú indikáciu v procesoch, ktorých súčasťou je viac operátorov alebo viac objednávok
  • teplotný limit pracovného prostredia: -30 ° / + 50 °
  • jednoduchá integrácia s existujúcim firemným softvérom
  • bez nutnosti zakúpenia softvérové licencie
  • mnoho komunikačných rozhraní - v ponuke sú aj bezdrôtové moduly

Prečo s nami spolupracovať

KOMPLEXNOSŤ

Navrhujeme a dodávame KOMPLETNE riešenie. Pokryjeme váš projekt od návrhu až po implementáciu. Ponúkame produktové rady vyvinuté k zoštíhleniu a optimalizáciu pracovísk. Doprava, montáž, záručný i pozáručný servis.

Špecialisti v tíme

Preškolený personál a dlhoročné skúsenosti sú zárukou kvalitne odvedenej zákazky. Zodpovieme každý dotaz, všetko vysvetlíme a odporučíme najlepšie riešenie. Vyhotovíme vizualizáciu, vybavíme vás materiálmi.

 

SHOWROOM na 300 m²

Okrem bohatej ponuky Lean produktov vás pozývame zhliadnuť tiež široký sortiment kovového nábytku. V príjemnom prostredí našej vzorkovne sa môžete počas konzultácie osviežiť kávou, čajom či len minerálnou vodou.

LEAN PORADENSTVO

U nás máte možnosť realizovať vaše plány a projekty v spolupráci s odborníkmi a nechať sa inšpirovať. Navštívte náš showroom, budete prekvapení nekonečnými možnosťami a variabilitou našich výrobkov.

+421 918 802796 | info@stihlavyroba.eu